حس-ششم
فهمیدن نقش پروپریوسیپیتور­ها (حس ششم) در یک ماساژ­درمانی ایمن و اثربخش
2017-10-09

ماساژ سنگ داغ چیست؟

ماساژ سنگ داغ چیست؟

ماساژ سنگ داغ چیست؟

ماساژ سنگ داغ چیست؟

ماساژ سنگداغ، ماساژ خاصی می ­باشد که در آن درمانگر از سنگ ­های صاف و داغ بر روی دست خود و یا قرار دادن آن بر روی بدن بیمار استفاده می­ کند. گرما منجر به شل شدگی عمقی و نیز گرم شدن عضلات می­ شود و به همین دلیل درمان­گر می­ تواند به صورت سریع و عمقی کار کند.

منشاء ماساژ سنگ داغ چیست؟

سنگ ­های داغ که توسط آتش داغ شده ­اند توسط افراد بومی آمریکا برای درمان ماهیچه ­های دردناک استفاده می شود، ولی استفاده مدرن از سنگ­های داغ در ماساژ توسط Mary Nelson ساکن Tucson آریزونا صورت گرفت.

وی روش استفاده از سنگ­ های داغ خود را تحت نام تجاری درمان LaStone ثبت کرد، که دارای جنبه­ هایی از آموزه­ های بومی ­های آمریکایی بوده و نیازمند آموزش و کسب گواهی می ­باشد.

بسیاری از مراکز آب درمانی نوع مخصوص به خود از ماساژ سنگ داغ را ارائه می ­دهند (تحت عنوان ماساژ سنگ lava، ماساژ سنگ داغ، ماساژ سنگ رودخانه و…). با این حال ماساژ سنگ داغ نیازمند مهارت و تخصص بسیار بالا دارد.

کیفیت درمان وابسته به میزان آموزش و تخصص درمان­گر شما دارد. برخی از افراد این نوع ماساژ را دوست ندارند چرا که جابجایی سنگ­ های داغ مشکل می­ باشد. حتی بهترین ماساژگرها نیز در ماساژ سنگ داغ افراد متوسطی هستند. توصیه من برای لذت بردن از ماساژ سنگ داغ، مراجعه به درمان LaStone می­ باشد، چرا که این اطمینان را دارید که درمان­گرها تخصص­ و آموزش­ های خاص را سپری کرده ­اند.

همچنین می­ توانید محلی را که فرد آموزش دیده و نیز مدت زمان طی دوره­ های آموزشی را بپرسید.

رویکرد دیگر پرسش در رابطه حضور فرد متخصص برای اجرای ماساژ سنگ داغ می ­باشد. برخی از ماساژگرها تمایل به اجرای این ماساژ دارند، درحالی که برخی دیگر تمایلی به اجرای آن ندارند. این ماساژ به عنوان یک روش درمانی نیز به حساب می­ آید، و به همین دلیل درمان­گر باید بی عیب و نقص و بهداشت کامل سنگ ­هایی که برر روی بدن قرار می­ دهد، فرایند را اجرا کند.

در طی جلسه ماساژ سنگ داغ چه چیزی روی می­ دهد؟

پیش از ورود شما، درمانگر ماساژ، سنگ­ ها را ضد عفونی کرده و در حمام آب 150-120 درجه داغ می­ کنند. این سنگ ­ها معمولاً بازالت و سیاه آتشفشانی بوده و به خوبی گرما را جذب و پس می ­دهند و توسط نیروی طبیعی در رودخانه یا دریا صاف شده ­اند.

ماساژ معمولاً در حالتی که صورت رو به پایین است شروع می­ شود و درمان­گر با کار بر روی پشت ماساژ را شروع می ­کند. در ابتدا ماساژگر با ماساژ سوئدی معمول بدن را گرم می­ کند و سپس همزمان با قرار دادن سنگ­ های داغ به ماساژ ادامه می­ دهد. ماساژگر از سنگ ­ها با اندازه و شکل ­های مختلف استفاده می­ کند- سنگ­ های بزرگ برای عضلات بزرگ و سنگ­ های کوچک برای عضلات کوچک.

درمان­گر همچنین مممکن است سنگ­ هایی را در برخی نواحی ستون فقرات، کف دست، بر روی شکم و یا بین انگشتان به منظور بهبود جریان انرژی در بدن شما استفاده کند. بسیاری از درمان­گرها بر این عقیده هستند که سنگ ­ها دارای بار انرژی بوده که با قرار دادن در الگوهای خاص بدن منجر به انتقال انرژی می ­شوند.

در صورتی که سنگ­ ها بیش از حد داغ می ­باشند و یا فشار بیش از اندازه می­ باشد، به درمانگر اطلاع دهید. و در صورتی که احساس ناخوشایندی دارید می ­توانید درخواست کنید که از سنگ ­ها استفاده نکند.

در صورتی که گرما را دوست دارید ولی سنگ­ ها را ترجیح نمی ­دهید. پوسته گدازه و یا حوله­ های بخار دیده جایگزین­ه ای دیگر برای ماساژ می ­باشند.

هزینه ماساژ با سنگ داغ چقدر می ­باشد؟

این ماساژ نسبت به ماساژ سوئدی گران­ تر می باشد که دلیل آن نیاز به آماده ­سازی بیشتر و نیز تمیز کردن می ­باشد. همچنین مدت زمان این ماساژ نیز بیشتر می ­باشد. یک ماساژ سنگ داغ بین 150-120 دلار هزینه دارد، که این هزینه در مراکز آب درمانی لوکس و یا هتل ­ها افزایش نیز می ­یابد.

چه کسانی نباید ماساژ سنگ داغ را انجام دهند؟

این نوع ماساژ برایافراد با دیابت، فشار خون بالا، بیماری قلبی و یا مصرف داروهای رقیق کننده خون مناسب نمی ­باشد. در صورت بارداری و یا آفتاب­سوختگی نیز این ماساژ مناسب نمی ­باشد.

دیدگاهتان را بنویسید